Magyar vadászgépek védhetik Horvátországot

Magyar vagy olasz harci repülőgépek védhetik Horvátország légterét, ha nem fejeződik be időre a horvát légierő gépeinek időszakos szemléje. A horvát MiG-21-esek korszerűsítése öt hónapot késik, a rendelkezésre álló három harci repülőgép is legfeljebb még három hónapig van bevethető állapotban. Ha addig nem érkeznek meg Ukrajnából a gépek, Horvátország köteles értesíteni a NATO-t arról, hogy nem tudja ellátni légtere védelmét. Ez esetben valószínűleg Magyarország vagy Olaszország fogja védeni a horvát légteret.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek