Jövő héten kedden kezdi tárgyalni a Zalaegerszegi Járásbíróság annak a vádlottnak az ügyét, aki a vád szerint 2010 és 2011-ben több személyt rávett, hogy saját ingatlanjukat fedezetként használva kölcsönt vegyenek fel.
A kölcsönösszegeket azonban a kölcsönt felvevők nem kapták meg, a pénzeket a vádlott vette át azzal az ígérettel, hogy befekteti és haszonnal adja majd vissza. Az átvett összegek befektetésére azonban a vádlottnak reális esélye nem volt, s nem is állt szándékéban, célja kizárólag a kölcsönök jogtalan megszerzése volt.
A vád szerint 86 millió forintot tett így zsebre.