Az ügyészség az embercsempészek Kőszeg melletti balesetéről

A Mercedes menekülés közben szenvedett balesetet.

Az embercsempészettel összefüggő esetről számolt be lapunk Kilenc emberrel csapódott fának egy ötszemélyes Mercedes Kőszegnél 2021. June 26. 06:46 szombaton.

Az ügyészség most megerősítette lapunk azon információját, miszerint menekülés közben szenvedett balesetet a Mercedes személyautó Kőszeg és Horvátzsidány között.

A Kőszegi Járási Ügyészség ugyanis indítványozta annak az ukrán férfinak a letartóztatását, akit pénteken reggel fogtak el, amint nagy sebességgel közlekedett az autójával Kőszeg irányába, az ismeretlen társa által vezetett, nyolc illegális bevándorlót szállító személygépkocsi előtt, annak útját biztosítva a magyar-osztrák határ felé.

Kilencen ültek a Mercedesben Fotó: Kőszegi Önkormányzati Tűzoltóság
TM/Nyugat.hu

A megalapozott gyanú szerint a nyolc szír állampolgár a jogszabályi rendelkezések megszegésével, a kerítésen átmászva lépte át a szerb-magyar határt szerdán. Ezt követően két napon át gyalogoltak, majd pénteken hajnalban beszálltak a gyanúsított ismeretlen társa által vezetett személygépkocsiba és elindultak a magyar-osztrák határ felé. A gyanúsított és a társa célja az volt, hogy segítséget nyújtsanak a szükséges úti okmányokkal nem rendelkező szír állampolgároknak a magyar-osztrák határ átlépéséhez.

A gyanúsított előfutóként működött közre az embercsempészés végrehajtásában, az volt a feladata, hogy a migránsokat szállító gépkocsi előtt haladjon és időben figyelmeztesse őket az esetleges közúti ellenőrzésekre.

Nem sikerült az erdőn keresztül elmenekülni Fotó: Kőszegi Önkormányzati Tűzoltóság
TM/Nyugat.hu

Pénteken reggel a rendőrség felfigyelt a Horvátzsidányon át nagy sebességgel Kőszeg irányába haladó két járműre, amiket ellenőrzés alá akartak vonni. A járművezetők nem tettek eleget a hatósági felszólításnak, ezért a rendőrség a két gépkocsi után indult. A gyanúsított ismeretlen társa menekülés közben elveszítette az uralmát a jármű felett, letért az útról és egy fának ütközött. A járművezető kiugrott a gépkocsiból és elfutott a helyszínről, míg a rendőrség további üldözést követően megállította és elfogta a gyanúsítottat.

A férfiak szírnek vallották magukat Fotó: Vas Megyei Rendőr-főkapitányság
TM/Nyugat.hu

A járási ügyészség a szökés és elrejtőzés, valamint a bizonyítás megnehezítésének veszélye miatt indítványozta a gyanúsított letartóztatásának elrendelését. A Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírója hétfőn elrendelte egy hónapra a gyanúsított letartóztatását az ügyészi indítvánnyal egyezően.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Sokkoló