Pár héttel az iskolakezdés előtt még mindig nem született meg a 2022/23-as tanév rendjéről szóló rendelet - hívta fel a figyelmet a Demokratikus Koalíció kedden közleményben.
Barkóczi Balázs, a DK szóvivője a szerkesztőségünkhöz eljuttatott kommünikéjében hangsúlyozza, hogy ez a hivatalos dokumentum elengedhetetlen az iskolák életének szervezéséhez.
Mióta Pintér Sándor belügyminiszterhez került az oktatásügy, már a tanév rendjét sem tudják kitalálni a minisztériumban. A tény az, hogy a következő években "csak még jobban fogják sorvasztani a közoktatást, mert Orbánéknak nem fontos, hogy gondolkodó embereket neveljenek ki az új földesurak Magyarországában" - fogalmazott a képviselő.