A választásokon vesztes ellenzéki összefogás április óta először állt elő közös kezdeményezéssel, rendkívüli parlamenti ülést szeretett volna.
A Momentum a katatörvény eltörléséért harcolt volna,
A DK a rezsiemelés ellen,
a Párbeszéd a súlyos élelmiszerválsággal szemben emelt volna szót,
az MSZP pedig a Kádár-kockák korszerűsítését tűzte volna napirendre szintén a rezsinövekedés kapcsán.
Az LMP témája az 5000 forintos klímabérlet lett volna,
A Jobbiké pedig 0 százalékos áfakulcsot élelmiszereknél és a gyerekneveléshez szükséges termékeknél.
A Fidesz frakcióvezetője, Kocsis Máté azonban az atv.hu kérdésére tisztázta, nem vesz részt a kormánypárt a kezdeményezett ülésen, így az nem lehet határozatképes.