A gazdinak kell felelnie, amiért átugrotta a kerítést a kutyája, majd megtámadta a szomszédot

A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt emelt vádat egy nővel szemben. A vád szerint az egyik Vas megyei községben élő nő nem tartotta elég körültekintően a kutyáját, és nem gondoskodott arról, hogy a közepes termetű állat ne tudja elhagyni az ingatlan területét.

Ennek következtében az állat február végén az udvarról a kerítésen keresztül kiszökött, és átugrotta a szomszéd lakóház kerítését, majd az udvaron rátámadt a sértettre, akinek többször megharapta a kezét.

A sértett a kutyatámadás következtében 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedett. A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottal szemben pénzbüntetés kiszabását indítványozta.

(Címlapképünk illusztráció.)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek