A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt emelt vádat egy nővel szemben. A vád szerint az egyik Vas megyei községben élő nő nem tartotta elég körültekintően a kutyáját, és nem gondoskodott arról, hogy a közepes termetű állat ne tudja elhagyni az ingatlan területét.
Ennek következtében az állat február végén az udvarról a kerítésen keresztül kiszökött, és átugrotta a szomszéd lakóház kerítését, majd az udvaron rátámadt a sértettre, akinek többször megharapta a kezét.
A sértett a kutyatámadás következtében 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedett. A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottal szemben pénzbüntetés kiszabását indítványozta.
(Címlapképünk illusztráció.)