A hitelmoratórium fenntartását kérte a kormánytól debreceni kihelyezett ülésén a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja – közölte Kocsis Máté frakcióvezető.
A politikus azt mondta, a rászorulók esetében semmiképpen nem kellene feloldani a moratóriumot, de ez olyan fontos kérdés, amelyet szerepeltetni kell a nemzeti konzultációs kérdőíven is.
Kocsis Máté jelezte: szerda este meghallgatták Orbán Viktor miniszterelnök politikai tájékoztatóját, illetve Kásler Miklós és Pintér Sándor miniszterek beszámolóját a sikeres koronavírus-járvány elleni védekezésről.
A frakcióvezető azt mondta, "Gyurcsány Ferenc potenciális veszélyt jelent, ha visszatér a hatalomba". Hozzátette: a politikai ellenfeleiket tömörítő csapatot Gyurcsány vezeti, a többiek, köztük "a főpolgármester, aki minden küszöbben orra bukik", csak epizódszereplők. Gyurcsány osztja a lapokat, a választás pedig arról fog szólni, hogy a "(...) a véres, erőszakos, megszorító politika visszatér-e" – fogalmazott Kocsis Máté.
A frakcióvezető szerint reális lehetőség van az öt és fél százalékos növekedésre, de keményen meg kell dolgozni érte. „Azzal, hogy az oltásoknak köszönhetően mintegy másfél hónappal korábban indítottuk újra a magyar gazdaságot, mint más uniós országok az övékét, nagyjából egy százalék többletnövekedésben reménykedhetünk, aminek óriási jelentősége lesz abban, hogy a válság előtti szintre térhessen vissza a gazdaság az év végére.”
MTI