A Szombathelyi Járási Ügyészség rongálás vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2020 áprilisában, mialatt más ügyben jogerős szabadságvesztést töltött a Szombathelyi Országos Büntetésvégrehajtási Intézetben, betörte a zárka ablaküvegét és az ablak kilátásgátló pántjait kifeszítette a falból.
Ezzel 81 ezer forint kárt okozott, mely nem térült meg.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!