A Szombathelyi Járási Ügyészség hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vádat egy férfival szemben. A vád szerint 2020 októberében egy Kőszegen helyi területi védelem alatt álló területre tervezett épület építési engedélyezési eljárásában olyan tervezői nyilatkozatot és aláírólapot nyújtott be a Vas Megyei Kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztályára, melyeken a felelős tervező aláírását meghamisította.
Az okiratokon felelős tervezőként szereplő építész ráadásul még csak nem is vett részt az épület tervezésében. A vádlott pedig az építésügyi hatósági eljárásban annak igazolására, hogy a szükséges feltételek fennállnak, hamisított okiratokat használt fel.
A Vas Megyei Főügyészség közleménye szerint a Szombathelyi Járási Ügyészség a vádlottal szemben pénzbüntetés kiszabását indítványozta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!