Alkotmánybíróságra mentek a közszférában dolgozók kötelező védőoltása miatt

32 alkotmányjogi panasz érkezett az Alkotmánybírósághoz, amelyben az indítványozók az állami és önkormányzati dolgozók kötelező védőoltását elrendelő kormányrendelet alkotmányosságát kérdőjelezték meg.

Azoknak a munkavállalóknak, akik az államnak vagy önkormányzatnak dolgoznak – kötelező beoltatniuk magukat. Azaz védőoltásra kötelezik az oktatásban dolgozókat, a kulturális intézmények dolgozóit, a szociális intézményekben dolgozókat, a fegyveres és rendvédelmi szervek dolgozóit, a kormányzati igazgatási és közszolgálati tisztviselőket, és a NAV személyi állományát. Az önkormányzatoknál dolgozók számára csak akkor kötelező a védőoltás, ha a területileg illetékes polgármestere így dönt.

Azoknak, akik a munkavégzésük során ügyfelekkel rendszeresen találkoznak december 15-ig kötelesek felvenni a védőoltást; amennyiben munkavégzésük során ügyfelekkel nem találkoznak rendszeresen, akkor január 31-ig. Ez alól csak orvosi szakvélemény esetén lehet mentesülni. Az alkotmánybíróság tájékoztatása szerint november 15-ig 32 indítvány érkezett, amely a kormányrendelet alkotmányosságát támadta meg – írja az Index. Az első ügyet pedig november 16-án szignálták ki előadó alkotmánybíróra.

Az indítványozó véleménye szerint a kormányrendelet az Alaptörvényben foglalt felhatalmazáson túlterjeszkedve, aránytalanul súlyos joghátrányt fűz a védőoltás felvételének elmulasztásához, és az elérni kívánt cél szempontjából észszerűtlenül korlátozza az alapjogait. Az indítványozó azt is kérte, hogy panaszát soron kívüli eljárásban bírálják el.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek