Áram nélkül maradtak a diákok a nyári egyetemen

Áramellátás nélkül maradtak a már nemzetközileg elismert Osztrák-Magyar Nyári Egyetem tanárai és diákjai Szombathelyen. Az ok: kifizetetlen villanyszámla.

Az áramszünet oka az, hogy a Nyugat-magyarországi Egyetem az EON cégnek nem fizette be a kollégium áramellátását, a villanyszámlát – számol be az orf.at. A Bécsi Finnugor Tanszék és a Nyugat-magyarországi Egyetem Uralisztikai Tanszéke idén nyolcadik alkalommal rendezi meg közös nyári egyetemét osztrák és magyar hallgatók számára, de az egyetem 21 éves története alatt még nem fordult elő, hogy a kollégiumi szálláson a diákok és tanárok áramellátás nélkül maradtak volna, mondták a felelős tanárok.

A Nyugat-Magyarországi Egyetem aláírt egy szerződést, amelyben a nyáriegyetem három hetes ellátását biztosítja. Ha ezt a problémát nem tudják megoldani, akkor a csoportos tanulásnak nagyon csúfos vége lesz és hazautazunk. Akkor az idei nyári egyetem már most végződik. A hét végéig még kivárjuk, hogy mi történik

- mondta Csire Márta, az Osztrák-Magyar Nyáriegyetem vezetője.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet