Majomhimlő gyanújával szállítottak kórházba egy embert Ausztriában - jelentette vasárnap az ORF osztrák közszolgálati televízió.
A 35 éves bécsi férfit éjszaka vitték kórházba, miután enyhe lázat mutattak ki nála, az arcán pedig kiütések keletkeztek. Várhatóan még a nap folyamán kiderül a tesztekből, hogy a férfi majomhimlővel fertőződött-e meg - tették hozzá.
Az elmúlt napokban Európa több országában, Belgiumban, Svájcban, Spanyolországban, Hollandiában vettek nyilvántartásba majomhimlővel fertőzött embereket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!