A Kaposvári Szakképzési Centrum (KSZC) bezárja a Dráva Völgye Technikum és Gimnázium középrigóci kollégiumát, ahová mintegy három tucat erdésztechnikusi képzésen részt vevő fiatal lakott. Hivatalosan ugyan nem indokolták a lépést, ám a nevelőtanároktól kapott tájékoztatás szerint a drasztikusan megnövekedett gáz- és áramárak állnak a döntés mögött - számolt be a Népszava.
Mint írják, a kollégium Barcstól úgy hat kilométerre az erdőben, az egykori Széchenyi-kastélyban működött. A közel száz éve épült kúria és 35 hektáros parkja 1960 óta ad otthont a középiskolának: itt laknak a diákok, a mellé felhúzott iskolaépületben pedig a szakmai tantárgyak többségét tanulják.
Sokan úgy gondolják, hogy a döntéssel éppen a lényege veszik el a képzésnek, hiszen a normális erdészképzés elengedhetetlen része, hogy a diákok folyamatosan a természetben legyenek, ne pedig csak heti egyszer a szakmai tantárgyak napján vigyék ki őket az erdőbe - fogalmazott az egyik szülő.
A lap szerint most fogalma sincs senkinek, hogyan lesznek ezután az órák, még a tanárok sem tudják, miközben csütörtökön kezdődik a tanítás. Az iskolától semmilyen hivatalos információ nem érkezett, és a lap kérdéseire sem válaszolt.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!