„Az Uniónak egy új ellenséggel kell szembenéznie az abszurdan magas energiaköltségek és az infláció formájában. Ha a blokk vezetői nem tudnak megfelelő válaszokat adni ezekre a kihívásokra, akkor az európaiaknak – az alkoholon és a kábítószereken kívül – kevés lehetőségük maradhat a nehézségek leküzdésére” – fogalmazott Karl Nehammer osztrák kancellár a kormányzó Osztrák néppárt (OVP) Tirol tartományban megtartott nagygyűlésén kedden.
Miután már a teljes osztrák nyilvánosság Nehammer kijelentésétől visszhangzott, a kancellári hivatal egy nyilatkozattal igyekezett elsimítani a dolgokat, amiben az írták: „a kormányfő csak bizalmat akart sugározni a viccével, még ha azt komolytalanul is fogalmazta meg.” - írja a Ripost.