A Szombathelyi Járási Ügyészség hamis vád bűntette miatt emelt vádat azzal a nővel szemben, aki a vádirat szerint 2025 augusztusában közölte férfi ismerősével, hogy volt élettársa bántalmazta, aki ezt elhitte és valótlan bejelentést tett a 112-es segélyhívó központba - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség. A kiérkező rendőröknek a megvádolt nő a valótlan bejelentést fenntartotta, hamisan azt állította, hogy őt a volt élettársa bántalmazta és megerőszakolta, majd rövid idő elteltével beismerte, hogy a bejelentés valótlan volt, a volt élettársa a sérelmére nem követett el bűncselekményt.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!