II. világháborús bajonettet lopott egy Vas megyei múzeumból, lebukott

Nem vicc, büntetése várhatóan közérdekű munka lesz, legalábbis a Vas Megyei Főügyészség közleménye szerint.

A Körmendi Járási Ügyészség lopás vétsége miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki tavaly novemberben egy Vas megyei múzeumból ellopott egy bajonettet. A vádirat szerint a vádlott miután megtekintette a kiállítást, bement a látogatók elől kötélkordonnal is elzárt területen található raktárhelyiségbe, ahol táskájába rejtette a II. világháborúban használt fegyvert. A múzeum alkalmazottai azonban észrevették és feltartóztatták a raktárból távozó vádlottat. A táska ellenőrzése során a bajonettet megtalálták, és ezzel a múzeum 48.000 forint kára megtérült. A Körmendi Járási Ügyészség a vádlottal szemben közérdekű munka kiszabására tett indítványt.

Illusztráció: ilyen egy bajonett
Nyugat.hu
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Sokkoló