Barta Marci a gyorsváltóval már az ifi Eb első napján dobogóra állt

Megvan a szombathelyi úszó első érme, pedig a fő száma még csak most jön!

Már az első nap érmet akasztottak Barta Márton, a Szombathelyi Vízmű SC sportolójának nyakába az izraeli Ifjúsági Európa Bajnokságon. Marci a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként Németh Nándorral, Marton Richárddal és Milák Kristóffal szerezte meg a második helyet.

Nyugat.hu

Nagy eredmény, hogy Vas megyében ő az első, aki 50 másodpercen belül úszta le százat - egész pontosan 49.85 alatt.

Marci egyik fő száma, a 200 méter vegyes úszás elődöntője ma délelőtt lesz, délután jön a középdöntő, pénteken pedig a döntő. Ezután vasárnap áll rajtkőre a 400 méter vegyes számában. Mindkét számban dobogós helyezést várnak tőle.

A ma délután a 200 méter vegyes úszás középdöntője következik, pénteken pedig a döntő. A délelőtti elődöntőben 2:02.83-as időt úszott, így a harmadik legjobb idővel jutott a középdöntőbe.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport