A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat az ellen a nő ellen, aki 2016. júniusában Szombathelyen szabálytalanul kerékpározott és súlyos sérülést okozott.
A vádirat szerint a nő délután egy kátyús földúton tekert, amikor áttért a menetiránya szerinti bal oldalra, ahol idős férfi biciklizett. A vádlott kerékpárjának kormánya ütközött össze a sértett kerékpárja kormányával, aminek következtében a férfi a földre esett és nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.
A balesetet az okozta, hogy a nő nem szorosan az út jobb szélén közlekedett, ezért a Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség vele szemben pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.
(Címlapképünk illusztráció)