Hét év börtönbüntetésre ítélték pénteken Alekszej Gorinov moszkvai önkormányzati képviselőt, amiért bírálta Ukrajna orosz lerohanását - írja az MTI. A bíróság szerint a 60 éves képviselő hivatali tisztségét felhasználva az orosz hadseregre vonatkozó, "egyértelműen hazug információkat terjesztett" egy "politikai gyűlölet motiválta" csoport keretében.
Gorinov és egy munkatársa, Elena Kotenochkina egy kerületi képviselő-testületi ülésen a háborút háborúnak, nem pedig különleges műveletnek nevezték, és az ukrajnai gyermekek haláláról beszéltek. Gorinov "fasiszta államnak" nevezte Oroszországot, és azt mondta, hogy az invázió célja Ukrajna területének elfoglalása és függetlenségének megszüntetése.
Kotenochkina időközben elhagyta Oroszországot, távollétében is elrendelték a letartóztatását. Gorinov ügyét öt nap alatt vizsgálták ki. A képviselő fellebbezni fog a bírósági döntés ellen - közölte ügyvédje.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!