Csütörtökön tovább fokozódik a hőség - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A nyugati és az északkeleti megyékben 25, másutt az országban 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint csütörtökön a hajnali 13-22 fokról délután 33-39 fokig emelkedik a hőmérséklet.
A meteorológiai szolgálat csütörtökre az egész országra figyelmeztetéseket adott ki a hőség veszélye miatt: Budapestre, valamint Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna és Veszprém megyére másodfokút, a többi megyére elsőfokút.
Az országos tisztifőorvos és az Országos Meteorológia Szolgálat hőség miatti figyelmeztetésének különböző kritériumai vannak. Ahogy az országos tisztifőorvos, úgy a meteorológiai szolgálat is három fokozatot rendelhet el, de utóbbi az egyes megyékre adja ki figyelmeztetését.
Az országos tisztifőorvos most szerdától péntek éjfélig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást adta ki.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!