Nyolc dámszarvast lőttek le egy Mikepércs és Debrecen közötti tanyán, közülük öt vemhes volt, írja az rtl.hu. Ugyan a támadás május 11-re virradóra történt, most kapott nagyobb nyilvánosságot.
Négy állat azonnal elpusztult, három később. A meglőtt állatok közül már csak egy tenyészbika van életben, de az ő túlélésére sem számítanak. A Debreceni Rendőrkapitányság állatkínzás miatt folytat büntetőeljárást.Az elkövetők valószínűleg zárt köpenyű, acélhegyű lőszereket és kis kaliberű fegyvereket használtak, amelyek lassú és fájdalmas halált okoztak az állatoknak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!