Hajnalra többfelé párássá válik a levegő, foltokban - elsősorban a Dunántúl keleti felén és az Északi-középhegység területén - köd, illetve főként az Alföld délkeleti felén alacsonyszintű rétegfelhőzet képződik - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat közléséből.
A köd feloszlását követően napközben jellemzően napos, csapadékmentes idő várható fátyolfelhőkkel.
Éjjel az ország északi harmadán az északnyugatira forduló szél megélénkülhet, egyébként gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +4 fok között várható, a Nyugat-Dunántúlon lesz a legenyhébb a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.
Szombathelyen és környékén az országoshoz idomulva
napos idő lesz, -3 és 15 fok között tanyázik majd a hőmérő higanyszála. A légmozgás kimerült az enyhe déli szélben.
A meteorológiai szolgálat szerint front nincs, de melegfronti tüneteket okozhat a légköri melegedés. Az ilyenkor megszokott örömökre számítsanak az arra érzékenyek. A fejfájás, migrén, fáradékonyság, vérnyomás-ingadozás hátterében légköri okok is meghúzódhatnak. Nőhet a reakcióidő, csökkenhet a a koncentráló-képesség. Óvatosan az utakon!