Októberben két helyszínen, Körmenden és Szentgotthárdon is járási közbiztonsági egyeztető fórumot tartottak, melyen az önkormányzatok és civil szervezetek képviselői is részt vettek. Az eseményen Balogh Gábor alezredes, a Körmendi Rendőrkapitányság megbízott vezetője mondott köszöntőt, majd ismertette az aktuális közbiztonsági helyzetet, a DELTA programot és az elért eredményeket.
A rendőrkapitány hangsúlyozta, a kábítószer-bűnözés elleni fellépés és a visszaszorítás egyik alappillére az együttműködés az oktatási intézményekkel és a civil szervezetekkel. Fontos a folyamatos kommunikáció, a prevenció, egyben hangsúlyozta a társadalmi jelzőrendszer fontosságát is - írja a police.hu