Éjjel hazánkból is meg lehetett figyelni az Aurora Borealis-t, vagyis a sarki fényt. A Magyarországon meglehetősen ritkán látható jelenséget prédikálószéki és kendig-csúcsi webkameráinknak sikerült elcsípnie éjjeli fél 1 körül az északi, északnyugati horizont közelében. A felvételeken egy rövid ideig látható, halvány rózsaszín felderengésként jelenik meg a sarki fény - írja az idokep.hu.
A sarki fény a NOAA Űridőjárás Előrejelző Központja (SWPC) szerint egy G2-es geomágneses vihar hatására alakult ki, ami mérsékelt erősségűnek számít. Legutóbb 2015. decemberében jelent meg a sarki fény Magyarországon.