A Sárvári Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat egy német nővel szemben – közölte a Vas Megyei Főügyészség.
A vád szerint 2022 márciusában azért bántalmazott egy orvost, mert közölte vele, hogy a kórházban elhunyt édesapja holttestének megtekintésére a járványügyi szabályok alapján nincs lehetősége.
Az orvos a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedett.
A büntetőjogi szabályozás szerint az egészségügyi dolgozó közfeladatot ellátó személynek minősül, így a vádlott büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!