Elismerték, hogy "zártkörű rendezvényt" tartott a havazás alatt a kőszegi városgondnokság

Egyik olvasónk korábban azt állította, hogy a hóhelyzet alatt a cég telephelyén disznóvágást tartottak. A cég ügyvezetője szerint a takarítást hajnaltól estig végezték, és minden járművet bevetettek.

"A tavalyi évhez hasonlóan a munkahelyi kollektíva számára előre tervezett zártkörű rendezvényt" tartottak február 21-én a Kőszegi Városüzemeltető Kft. telephelyén - derült ki a város Facebook-oldalán közzétett posztból.

Azt írták, a rendezvény a hóeltakarításra beosztott, készenlétben lévő munkavállalókat nem érintette, közpénz felhasználásával nem járt.

Az önkormányzat arra reagált, hogy kiderült: a hóhelyzet idején - amikor 42 centiméter hó borította a vasi kisvárost - a kőszegi városgondnoksági cég területén disznóvágást tartottak Hótakarítás helyett disznóvágást tartott a városgondnokság Kőszegen - állítja olvasónk February 21. 18:40 . Olvasónk akkori beszámolója szerint az utakat nem takarították, sok utcában közlekedni sem lehetett.

Olvasó

Az önkormányzat szerint folyamatosan takarították az utakat

A posztban idézik a cég ügyvezetőjét is, aki szerint a Kőszegi Városüzemeltető Kft. a hóeltakarítást február 20. és 22. között (vagyis a havazás ideje alatt) hajnaltól estig folyamatosan végezte.

A cég hét munkagéppel rendelkezik, az ügyvezető szerint a pénteki munkakezdéskor minden kezelővel rendelkező munkagép elindult. Három órával később, 7 órakor viszont az egyik jármű kormányozhatatlanná vált, ezért a gépet üzemen kívül helyezték, és a tartalék MTZ traktort is bevonták a munkába. Később még egy jármű is meghibásodott, a tolólap egyik fele leszakadt - ezt tolólap nélkül, sószóró felépítménnyel használták.

Hozzátették, az összes üzemképes eszközt bevetették, a munka alatt pedig kiemelt prioritást kaptak a főutak, illetve a készenléti szolgálatok (mentőállomás, tűzoltóság) működésének biztosítása, melyekkel a kapcsolattartás a pénteki nap során folyamatos volt, igényük esetén a prioritás módosult.

"A tájékoztatás alapján a feladatellátás az ügyvezető által kiadott érvényes belső szabályozás szerint, az abban megjelölt kapacitások bevonásával történt" - írták, majd hozzátették, "a rendkívüli időjárási helyzet kezelése kapcsán felmerült további kérdések kivizsgálása jelenleg is zajlik, különös tekintettel az érvényes Vezetői utasítás, az ügyvezetői döntések és az erőforrás-felhasználás megfelelőségének értékelésére".

A vizsgálat lezárása után "a szükséges fenntartói intézkedésekről" a kőszegi képviselő-testület dönt majd.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet