A Szombathelyi Járási Ügyészség súlyos testi sértést okozó ittas vezetés bűntette és bódult vezetés vétsége miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki közepes fokban ittasan vezette a gépkocsit Körmend irányába a 8. számú főúton, amikor áttért a bal oldali forgalmi sávba, ahol összeütközött a szemből érkező járművel 2019 augusztusában.
A vádirat szerint a vádlott nemcsak alkoholt, hanem kábítószert, amfetamint is fogyasztott mielőtt a volánhoz ült.
A vétlen járművezető súlyos, míg utasa könnyű sérülést szenvedett a balesetben.
A Szombathelyi Járási Ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés, pénzbüntetés és járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottal szemben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!