A Szombathelyi Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat azzal a nővel szemben, aki a vádirat szerint 2025 októberében személygépkocsit vezetett Szombathelyen, a közlekedése során nem észlelte, és így nem biztosított elsőbbséget a Mátyás király utca és a Juhász Gyula utca kereszteződését követően a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen áthaladó idős sértettnek, akit elütött - írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség.
A baleset következtében a sértett 60 nap tényleges gyógytartamú súlyos sérülést szenvedett el.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.