A Szombathelyi Járási Ügyészség segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint egy szombathelyi átmeneti szállás személy- és vagyonőreként dolgozott.
A vádlott 2020 májusában egy, a szállóban eszméletlenül fekvő férfit a ruházatánál fogva kihúzott az épület hátsó bejárata elé, ahol magára hagyta. Az öntudatlan férfit kilenc perc elteltével az átmeneti szálló alkalmazottja észlelte, és a mentők értesítése iránt intézkedett.
A kihívott mentősök a férfit újraélesztették, később azonban a kórházban elhunyt.
A vádlott azon magatartása, hogy az eszméletlen férfit magára hagyta és – a mentőszolgálat azonnali értesítésének elmulasztásával – nem nyújtott tőle elvárható segítséget, hozzájárult a sértett később bekövetkezett halálához.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!