Fekete-Győr András, a Momentum miniszterelnök-jelöltje is támogatja Vona Gábor első online népszavazási kezdeményezését a külföldön élő magyarok levélszavazásáról.
“Rendszeresen beszélgetek egy nyugati Magyarország megteremtéséről a külföldre vándorolt magyarokkal, Nyugaton élő momentumosokkal, és sokan beszélnek arról, hogy azért kezdtek Nyugat-Európában karrierépítésbe, mert kvázi elüldözte itthonról az elviselhetetlenül korrupt Orbán-rendszer. És tényleg úgy tűnik, hogy teljesen másodrendű állampolgároknak tekinti a külföldre vándorolt magyarokat a kormány: míg a külhoni magyaroknak (nagyon helyesen) lehetővé tették a levélszavazást, a kivándorolt magyaroknak akár több száz, több ezer kilométert kell utazniuk a választás napján azért, hogy a nagykövetségen leadhassák a szavazatukat.
Ez tarthatatlan: a külföldre vándorolt magyarokat nem kizárni, hanem bevonni kell ügyeink alakításába, és az elüldözésük helyett azon kellene dolgozni, hogy minél többen hazatérjenek.
Ezért örültem különösen, hogy Vona Gábor elindította az első Online Népszavazást annak érdekében, hogy a külföldön dolgozó és tanuló magyarok végre levélben is szavazhassanak a választásokon és a népszavazásokon. Örömmel támogatom a kezdeményezést: ha egy új, nyugati Magyarországot akarunk építeni, ugyanazt a jogot kell megadnunk minden magyar embernek, éljenek bárhol is a világban.” - áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!