A Szombathelyi Járási Ügyészség más bűncselekmények mellett védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett önbíráskodás bűntette miatt emelt vádat egy a fiatalkorú férfival szemben.
A vád szerint 2021 júniusában, Sárváron a saját tulajdonának tartott mobiltelefont úgy vette el a 11 éves unokahúgától, hogy őt a földre lökte, majd a ruházatát – melyben a mobiltelefon volt – lerántotta.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!