Ahogy arról lapunk is beszámolt, a koronavírus járvány terjedése miatt Magyarország tegnap lezárta a határait.
A mai naptól csak magyar állampolgárok léphetnek be a területére.A rendelkezés azonban azt is jelenti, hogy az ország megszűnt tranzitország lenni, így nem tudnak átutazni rajta azok, akik Nyugat-Európából a Balkánba tartanak.
Az Orf.at szerint kedden a reggeli órákban több kilométeres sor alakult ki a magyar-osztrák határ osztrák oldalán.
Az Ausztriából és Németországból hazatérő román, szerb stb. vendégmunkások elakadtak a belépésnél.
A hangulat nagyon feszült és fogytán van az élelmiszer és az ivóvíz.
„Nem úgy tűnik, mintha később javulna a helyzet”
– írja az Orf.A hír egyben felveti azt a kérdést, hogy a távolabb élő és dolgozó magyarok hogyan tudnak gépkocsival hazajönni, hiszen már több európai ország lezárta a határait és várhatóan még többen követik a példát.
A repülővel érkezőknek egyelőre nincs ilyen gondjuk: a Liszt Ferenc reptér még működik és fogadja a magyar állampolgárokat.