Szerencsés kimenetelű közlekedési baleset történt szerdán este Szombathely határában, a 86-os főúton. Egy Yamaha motorkerékpár haladt Körmend irányába a négysávos úton, amikor neki jobbról, a Tesco - Praktiker parkolójából elé hajtott egy utánfutós Renault. A motoros fékezett, de ütközött a személyautóval.
A balesetben a megfelelő védőruházatban közlekedő motoros könnyebben sérült, megfigyelésre kórházba szállították. Az autót vezető férfi és utasa sérülés nélkül úszta meg a balesetet.
Úgy tudjuk, egyik járművezető sem fogyasztott alkoholt és a motor sem lépte túl a megengedett sebességet. Ennek ellenére elképzelhető, hogy a motoros sem ússza meg büntetés nélkül a kopott hátsó kerék miatt.
De vissza az autósokra, pontosabban azokra a sofőrökre, akiknek nem mond semmit a bekapcsolt fényjelzéssel álló rendőrautó, a kanyarodósávot záró három bója és a fénybotot "lóbáló", hevesen gesztikuláló rendőr, aki a többség számára érthetően próbálja jelezni az értetlen sofőröknek, hogy itt bizony nem lehet bekanyarodni. "De én bevásárolni megyek!" - mutogatott ki egy férfi sofőr a hipermarket irányába, de ez nem hatotta meg a zord rendőrt, így szegény járművezetőnek el kellett hajtania a következő bejáratig.