Négy Fidesz-KDNP-s önkormányzati képviselő otthonát fizikai támadás érte az elmúlt héten, emiatt feljelentést tettek a rendőrségen - közölte Sömjéni Éva, Mályi település héttagú önkormányzatának egyik érintett képviselője hétfőn az MTI-vel. A képviselő négyük véleményét tolmácsolva azt mondta:
nyilvánvalóan meg akarnak bennünket félemlíteni.
Bejelentés alapján a község üdülőövezetében, a tó partján tartottak bejárást, ezután éjjel otthonukat, autójukat megdobálták gumióvszerekbe töltött fáradt olajjal, "minden úszott az olajban" - idézte fel. A fideszes képviselők ugyanis több olyan szabálytalanságot, jogszerűtlenséget tártak fel, amelyek sértik, sérthetik egyesek "érinthetetlenségét" - fogalmazott -, és bár ezeket a jogszerűtlenségeket többször szóvá tették önkormányzati üléseken, érdemi változás kevés esetben történt. Éppen ezért a képviselő biztos abban, hogy nem randalírozó fiatalok merészkedtek erre, sokkal inkább azok - vagy az ő megbízásukból mások -, akiknek az érdekeit sérti a munkájuk.
Nem akarunk félelemben élni, de visszavonulni sem szeretnénk, nagyon fájna, ha azok kerekednének felül, akik semmilyen szabályt nem tartanak be, akik ilyen tettekre képesek, másrészt azzal elérnék a céljukat
- tette hozzá, megjegyezve: mind a négyen rendezett körülmények között élnek,nincsenek gyanús ügyleteink, nincsenek ellenségeink
.Az MTI érdeklődésére Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette, hogy az ügyben feljelentés történt. Azt mondta: ismeretlen tettes ellen, rongálás vétsége miatt indítottak eljárást.