A sorozatgyilkost márciusban hallgatja meg a büntetés-végrehajtási bíró, és várhatóan akkor fognak dönteni a feltételes szabadlábra helyezéséről. A 66 éves férfi tetteiért ma tényleges életfogytiglan járna, de legkésőbb 2019-ben Bene mindenképpen szabadul a szegedi Csillag börtönből.
Bene tíz évig magánzárkában raboskodott, amit, saját elmondása szerint, imádott. Később egy tíz fős cellába helyezték át, ahol körletparancsnok lett belőle. A férfi úgy fogalmazott, hogy neki
bejött a böri
, és ha újra kezdhetné akkor is ugyanezt tenné.A 80-as, 90-es évek fordulóján öt év alatt négy emberrel végzett Bene László, és tettestársa Donászi Aladár. Donászi korábban egy rendőrt is megölt, majd 1992-ben egy pénzszállító autó kirablása közben, Budapesten, az egykori Skála Áruház parkolójában közösen lelőttek egy egyetemistát, és ugyanebben az évben hasonlóan végeztek két vadásszal is, akik rosszkor jártak rossz helyen.
1994-ben kapták el őket a rendőrök, majd két évvel később életfogytiglanra ítélték őket. A törvény akkori állása szerint ez húsz évet jelentett, de 2014-ben öt évvel meghosszabbították Bene büntetését.
Forrás: propeller