A Szombathelyi Járási Ügyészség garázdaság bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2021 júliusában egy Vas megyei községben megrendezett nyilvános rendezvényen három másik férfit bántalmazott.
A sértettek a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló, könnyű sérüléseket szenvedtek el.
A büntetőjogi szabályozás szerint a garázdaság súlyosabban büntetendő, ha azt nyilvános rendezvényen követik el. A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni – áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!