„Kezdődik az új, 3000 négyzetméteres nagykövetségi épület építése Ankarában” - írta meg Szijjártó a bejegyzésében, amit a 444 idéz.
Ebben azt is kifejtette, hogy egyre nagyobb a jelentősége a magyar-török együttműködésnek, ezzel indokolva a beruházást. A külügyminiszter ma utazott Törökországba. Az utazását bejelentő posztban azt írta, hogy három fontos téma megbeszélése miatt látogat el Ankarába.
• Törökország fontos közvetítő szerepet tölt be az ukrajnai háború reménybeli lezárása tekintetében.
• Törökországon keresztül érkezik a földgáz egy jelentős része Magyarországra.
• Most, hogy az Iszlám Állam újabb terrortámadások elkövetésére készül, megnő a terrorellenes együttműködés jelentősége.