Háromszor is riasztották a magyar Gripeneket pénteken

Két bombafenyegetés és egy Ausztria felől érkező kisrepülőgép okozott riadalmat.

Ahogy arról lapunk is beszámolt, pénteken délután bombafenyegetést jelzett egy Szentpétervárról Belgrádba tartó A319-es szerb utasszállító, ezért a NATO déli Egyesített Légi Hadműveleti Központja riasztotta a Magyar Honvédség vadászgépeit.

A Gripenek kikísérték a repülőgépet a magyar légtérből, majd visszatértek a kecskeméti bázisra.

A Telex azonban azt írja, nem sokkal később újból felszálltak a vadászgépek egy Moszkvából Belgrádba tartó utasszállító miatt, mely szintén bombafenyegetést jelzett. A Gripenek a felszállást követően azonosították a szerb A319-es repülőgépet és kikísérték a magyar légtérből és ismét visszatértek a kecskeméti bázisra.

17 óra körül aztán harmadszor is felszálltak a Gripenek. Ezúttal azért, mert egy Ausztria felől érkező, Piston típusú kisrepülőgép nem létesített rádiókapcsolatot a polgári légiirányítással.

Mint a lap írja, a NATO déli Egyesített Légi Hadműveleti Központ riasztását követően a Gripenek haladéktalanul felszálltak, azonosították a repülőgépet, annak vezetőjével pedig a légiirányítás is felvette a rádiókapcsolatot. A vadászrepülők a kisgépet Szegedre kísérték, majd visszatértek a kecskeméti bázisukra.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek