A Sárvári Járási Ügyészség lopás bűntette, lopás vétsége és 2 rendbeli járművezetés az eltiltás hatálya alatt vétsége miatt emelt vádat egy férfival szemben, aki már egy más ügyben jogerős szabadságvesztés büntetését tölti.
A férfi a vád szerint 2021 júniusában és júliusában is annak ellenére vezetett személygépkocsit, hogy őt szabálysértési eljárásban a Celldömölki Rendőrkapitányság, illetve a Szombathelyi Járásbíróság is eltiltotta a közúti járművek vezetésétől.
A vádlott továbbá 2021 novemberében, Jánosházán bement egy felújítás alatt álló családi házba és onnan ellopott egy 40.000 forint értékű elektromos rollert, egy héttel később, ugyancsak Jánosházán a vasútállomás kerékpártárolójából pedig egy 70.000 forint értékű kerékpárt lopott el, miután arról levágta a zárat.
A Sárvári Járási Ügyészség a vádlottal szemben börtönbüntetés kiszabását, közügyek gyakorlásától eltiltását, és ismételt közúti járművezetéstől eltiltását indítványozta.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Sárvári Járásbíróság fog dönteni – áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!