Tegnap késő este óta intenzíven szakad a hó az osztrák hegyekben, különösen az Alpok központi és déli vonulatában- olvashatjuk a sielok-hu-n. A legtöbb havat a Zillertali-Alpokban és a Magas-Tauernbe, az osztrák gleccsersíterepek közül pedig Hintertuxra várnak, akár 60-80 cm is hullhat. Kaprunban és Mölltalon 40-50 cm, Pitztalon 50-60 cm friss hóval számolnak.
Egyre több magasabb völgy kezd el fehéredni, már Mühlbachból (Hochkönig) is havazást jelentettek. A Grossglockner utat teljes hosszában lezártak a nagy hó miatt, hóláncra van szükség több magasabb hegyi úton, így a Tux völgye felé, Gerlosnál is.
A havazás ma is tovább folytatódik, igaz, egyre kisebb intenzitással. A hét második felében pedig a hegyekben folytatódik a télies időjárás, kisebb havazásokkal, írja a sielok.hu.