A horvát parlament csütörtökön megszavazta azt a határozati javaslatot, amely az ukrajnai helyzet miatt a Horvát Köztársaság fegyveres erőinek legfeljebb 70 tagját Magyarországra delegálja a NATO keretein belül – írja az index.hr nyomán a 168ora.hu. A lap szerint a képviselők egyetértettek abban, hogy a jelenlegi helyzet megkívánja a lépést, és kötelességük így dönteni.
Zdravko Jakop, a horvát Honvédelmi Minisztérium államtitkára a határozattervezetet ismertetve elmondta: Kelet-Európa jelenlegi biztonsági helyzete az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabb fenyegetését éli meg. „Egy független, békés, demokratikus állam elleni támadás keserű emlékeztető arra, hogy nem létezhet szabadság, béke, biztonság és stabilitás, ha nem vagyunk készek megvédeni egymást” – mondta Jakop a lap szerint.