Locsolás előtt és után, avagy ezeken a Vas megyei programokon vehet részt húsvétkor!

Kis helyi körkép, hogy milyen programok várhatóak a húsvéti hosszú hétvégén. A locsolást és a skanzent semmi pénzért se hagyják ki!

Hagyományőrző programok, tojásfestés, -karcolás, agyagozás, népi és ügyességi játékok, tavaszi népszokások, táncház, locsolóvers-mondó verseny (2015. április 6. húsvéthétfő, 10:00 órától @ Vasi Skanzen – Szombathely)

-

10.00-11.00 „Nagy Nyuszikeresés” a 88.4 Nyugat Rádióval (ingyenes)
14.00-17.00
- Nyuszisimogató
- Lányoknak csönkölés, fiúknak tojásba vágás
- Népi szabadtéri, ügyességi játékok, fajátékok, játszóház
(Biohinta, Táplán Kultúrájáért Közhasznú Egyesület)
Folklórműsor a malomkertben, táncház kicsiknek és nagyoknak (Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Boglya zenekar)
- Szabadtéri gyermekjátékok
- Tavaszi népszokások felelevenítése a gyermekközönség bevonásával
- Tojásfestés, -karcolás, agyagozás, textilműhelyben kézműves foglalkoztató
- Locsolóvers-mondó verseny ovis, iskolás és felnőtt kategóriában – Nevezés a helyszínen 14.30-ig, verseny15.00-től – a legjobbak bemutatkozása várhatóan 16.00-tól Fődíjak: 1-1 bárány
14 órától a rendezvény múzeumi belépővel látogatható.

Húsvéti hagyomány Kőszegdoroszlón (2015. április 6. húsvéthétfő, egésznapos @ Faluház, Kőszegdoroszló, Fő u. 7. – Kőszegdoroszló)

Nősök és nőtlenek futballmérkőzése nappal, majd este Locsolóbál a Faluházban.

Büki Húsvéti Vigadalom (2015. április 6. húsvéthétfő, 9:00 órától @ Bük, Torkos sor 1. – Bük)

Büki Vigadalom
-

2015. április 6-án, Húsvét hétfőn 9 és 12 óra között szeretettel várnak mindenkit a hagyományos Büki Húsvéti Vigalomra.
¤ Húsvéti népszokások bemutatása
¤ Tojáskereső verseny
¤ Húsvéti játszóház
¤ Népi fajátékok
¤ Kézműves sarok Toma és Csapata - Történelmi Játszóház Portéka Színpad – Vásári komédia Helyszín: Kóczán-ház, Bük (Széchenyi u. 42.) Rossz idő esetén a Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtár színházterme! A belépés ingyenes!

Cáki Műemléki Pincesor (2015. április 5. húsvétvasárnap, egésznapos @ Cák, Gesztenyés utca 3-6. – Cák)

-

A kicsiknek lesz húsvéti játszóház. A cáki pincesor műemléki felmérése már 1962-ben megtörtént, ennek ellenére sajnos néhányat lebontottak. 1974-ben a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága a védett pincék közül egy csoportban hatot megvásárolt. A helyreállítást a Vasi Múzeumfalu dolgozói végezték Bárdosi János néprajzos vezetésével, 1974-75-ben. 1976-ban pedig még két veszélyeztetett pincét telepítettek át. A többségükben múlt század elején épült borospincék egysejtűek, földes padozatúak, ollóágas, szelemenes tetőszerkezetűek, zsúpfedelesek. Elől csonkakontyosak, nyitott orommal, hátul lekontyoltak. Néhány pince szőlészeti-borászati eszközökkel berendezett, köztük oldalorsós, kőhúzós és középorsós szőlőpréssel – írja az utazzitthon.hu

Játékos Húsvéthétfő Délután a Kámoni Arborétumban (2015. április 6. húsvéthétfő, 14:00 órától @ Kámoni Arborétum, Szombathely, Szent Imre Herceg útja 102. – Szombathely)

Devecseri Dániel

Programok:
- Tojásvadászat (a kicsiknek folyamatosan, a nagyobbaknak 14.30. és 15.30-tól., felnőtteknek sétáló-kvíz)
- Tombola
- Mesesarok
- Lufihajtogatás
- Kézműves foglalkozások
- Ügyességi játékok
- Kézműves vásár
A rendezvényt rossz idő esetén fedett helyen (a Látogatóközpontban) tartják meg!

Minden érdeklődőt, kicsit és nagyot szeretettel várnak!

Vidám Családi Húsvét (2015. április 3-6., egésznapos @ Bükfürdő, Bük, Európa út 1. – Bük)

-

Húsvéti nyuszik, hímes tojás, illatos sonka és kalács – ilyen a húsvét nálunk pihenéssel, aktív kikapcsolódással, családi programokkal!

Gasztronómia:
Nagypénteki böjti büfé halakkal és tésztabárral
Húsvéti ünnepi büfék sonkaszeleteléssel, tojással, húsvéti desszert büfével

Kisállatsimogató a kertben (nyuszik és bárányok).

Animációs programok:
- Tojásfestés több technikával
- Tiko egyedi tojásműhelye
- Locsolóversek és locsolkodási szokások tanítása fiúk és apukák részére
- A húsvéti nyuszi tréfája, avagy tojáskereső expedíció
- Óriás tojásfestés
- Húsvéti nyuszik meglepetés asztala
- Óriás tojásfadíszítő-verseny Danyvel
- Nyuszibajnokság

Húsvéti buli (2015. április 05. húsvétvasárnap @ Korona Club – Körmend)

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Programajánló