A férfi tavaly szeptemberben, Szombathelyen egy lakossági kuka mellé rakott ki egy hűtőszekrényt, amiből kiszerelte a motort. A kiszereléssel veszélyes anyag, klór-fluor-szénhidrogén szabadult ki a hűtőközegből és jutott a levegőbe.
A jogi szabályozás szerint hulladék hasznosítási és hulladék ártalmatlanítási tevékenység csak engedély birtokában végezhető, mellyel a vádlott nem rendelkezett. A Szombathelyi Járási Ügyészség közérdekű munka büntetés kiszabására tett indítványt.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
(Címlapképünk csak illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!