Idén is sikerült a Mi Hazánknak lefoglalnia a Budapest Pride előtt a korábban rendszeresen használt helyszínt, az Andrássy utat, vagyis ott biztosan nem lehet majd megtartani a rendezvényt – ezt Novák Előd, a párt alelnöke közölte. A felvonulás szervezői már korábban bejelentették, hogy idén július 23-án szerveznék meg a menetet, a helyszín „lefoglalását” szombaton 0 órától lehetett bejelentetni a rendőrségen.
Azonban nem ők, hanem a Mi Hazánk volt az első, akik így „megszerezték” arra a napra az Andrássy utat, de számos más szimbolikus közterületet is a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, az Alfa Szövetség és más – ahogyan Novák Előd fogalmazott – „normalitáspártiak” összehangolt akciójaként – írja a hang.hu.