A Szombathelyi Járási Ügyészség vádat emelt az ellen a férfi ellen, aki megsértette a hulladékgazdálkodás rendjét. Ugyanis a vád szerint öt éven keresztül, 2020 januárjáig 6,6 tonna ólomakkumulátort szállított személygépkocsival hatósági engedély nélkül, szállítására nem alkalmas módon.
A vonatkozó jogszabályok szerint hulladékot csak hulladékgazdálkodási engedéllyel vagy nyilvántartásba vétel alapján lehet szállítani. A veszélyes hulladék szállítását pedig az ilyen hulladék biztonságos és környezetszennyezést kizáró szállítására alkalmas járművel, módon és feltételekkel kell végezni.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!