A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint december 28. és január 3. között 2200-an fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz – közölte heti jelentésében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.
Azt írták, hogy az 53. héten sem a háziorvosok által, sem pedig kórházban ápolt betegektől levett mintákban nem találtak influenzavírust a laboratóriumi vizsgálatok során.
Az adatok szerint az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók 10,3 százaléka 0-14 éves, 37 százaléka 15-34 éves volt. A betegek 38,1 százaléka a 35-59 évesek korcsoportjából, 14,6 százaléka pedig a 60 éven felüliek közül került ki.
MTI
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!