Az Országgyűlés gazdasági bizottsága tegnap egyhangúlag támogatta a jobbikos Kepli Lajos javaslatát arról, hogy Magyarországon a téli-nyári óraátállítást eltörölve, csak a nyári időszámítást vegyél alapul - számol be róla a Magyar Nemzet.
Kepli Lajos javaslatát a korábban elutasító Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is támogatja - nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Bencsik János, a gazdasági bizottság fideszes tagja.
Kepli még októberben nyújtott be javaslatát az óraátállítás megszüntetéséről. Szerinte az, hogy az ország egész évben a nyári időszámításban maradna, leginkább a mezőgazdaságnak kedvezne, de fontosak a tervezett intézkedés élettani hatásai is. A jobbikos képviselő az ülés után a Magyar Nemzetnek azt nyilatkozta, hogy maga is meglepődött az egyhangú döntésen.
Elmondta, reményei szerint jövő héten már a parlament elé kerülhet a javaslata, amit ha elfogad az Országgyűlés, egy-két éven belül a nyári időszámításba kerülhet az ország.