A következő napokban tovább erősödik a nappali felmelegedés. Sok napsütés várható, az ország nagyobb részén nem lesz csapadék, de pénteken hidegfront érkezik, emiatt nagy területen növekszik az esély záporok, zivatarok kialakulására – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A jórészt derült éjszakát követően kedden sok napsütésre számíthatunk kevés gomoly- és fátyolfelhő mellett. Csapadék általában nem lesz, legfeljebb az északkeleti tájak fölé sodródhat be egy-egy zápor, esetleg zivatar.
A légmozgás többnyire mérsékelt marad, a legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 29 és 34 fok között valószínű.