A rendőrség összesen nyolc gyűlést tiltott be, többek között a "Corona őrület" vagy "Corona gazdasági következményei" elnevezésűt -írja a Kurier. Tiltották őket, mert a szervezők közismertek arról, hogy gyűléseiken nem tartják be a maszk-szabályokat, illetve arra is lehetett számítani, hogy az előírt két méteres távolságot sem veszik figyelembe.
Szombatra azonban egy tüntetést mégis engedélyeztek a Resselparkban, amely kezdetben nem sugallta a vírussal való kapcsolatot, miután a "Gyermekjogok védelme" címmel hirdették meg. Hamar kiderült, hogy ez is a COVID-dal kapcsolatos.
Eleinte ezer ember volt, aztán "sokkal több" - erősítette meg a rendőrség. 15 óra körül ért véget a resselparki gyűlés. Aztán elkezdődött a káosz: az összejövetel feloszlott, az embereket arra kérték, hogy „sétáljanak” a Ringen. Jobboldali szélsőségesek is ott voltak - erősítette meg a rendőrség.A helyzet - hasonlóan a két héttel korábbi tüntetéshez - ismét kiéleződött: két rendőr megsebesült, és több letartóztatást hajtottak végre.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!