A vádirat szerint az elkövetéskor 20 éves fiú és két 18 éves társa 2021 augusztusában, az éjszakai órákban Sopron utcáit járták. Itt találkoztak egy ismerősükkel és a számukra ismeretlen 28 éves sértettel, aki már ekkor elég ittas állapotban volt. Ezután több helyen is vásároltak szeszes italt, amit a sértett fizetett.
Végül hajnali négy óra felé a három vádlott rátámadt a sértettre, hogy megszerezzék értékeit és laptoptáskáját. Ütni kezdték a sértettet, aki próbált védekezni, de a földre vitték. Végül sikerült felállnia és elszaladnia, azonban a pólóját és a táskáját leszedték róla, illetve elvették tőle az elkövetők.
A tettesek a sértett táskáját és iratait eldobálták, a laptopot és töltőjét pedig elrejtették.
A sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett. A nyomozás során később a rendőrök egy fatárolóban megtalálták a laptopját.
Az ügyészség csoportosan elkövetett rablással és közokirattal visszaéléssel vádolja az elkövetőket. A többszörösen büntetett előéletű felnőtt vádlottal szemben az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását indítványozta, míg két fiatalkorú társával szemben az indítvány felfüggesztett fiatalkorúak fogháza.
A nyomozást az ügyben a Soproni Rendőrkapitányság munkatársai folytatták le, míg az érdemi döntést várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni - áll a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség közleményében.
(Nyitóképünk illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!